Kino industrija test

 
Šis kursas skirtas žmonėms norintiems susipažinti su karjeros galimybėmis kino industrijoje, atrasti, kuri kryptis tinka pagal charakterio savybes ir ko reikia reikia, kad pradėti karjerą vienoje iš pasirinktų specialybių.
 
Nuotrauka: Lukas Šalna

Programa

1.
Filmavimo aikštelės vadybininkas / PA

PA atlieka visas reikalingas funkcijas kino aikštelėje: nuo transportavimo, maitinimo organizavimo iki pagalbinių rankų iškilusioms problemoms aikštelėje spręsti. Tai puiki pozicija pradėti savo karjerą kino industrijoje, susipažinti su visais departamentais, terminais, įranga. Vėliau, jau dirbant aikštelėje, galima persikvalifikuoti į kitas pozicijas. Reikalingos savybės: punktualumas, energija, atsakingumas.

2.
Filmavimo aikštelės lokacijų vadybininkas / Location manager

Lokacijų vadybininkas yra atsakingas už tinkamų lokacijų paiešką filmavimo projektams, filmavimo leidimų gavimą ir koordinavimą, visą filmavimo aikštelės logistiką, aptarnavimą bei įvairių aikštelėje iškilusių iššūkių sprendimą. Reikalingos savybės: domėjimasis paveldo objektais, noras keliauti ir dirbti su tarptautinėmis komandomis.

3.
Aikštelės dailininkas / Set designer

Aikštelės dailininkas yra atsakingas už dekoracijas ir filmavimo aikštelių paruošimą filmavimui. Lietuvos kino industrija visame pasaulyje garsėja šios srities specialistais. Ši pozicija reikalauja kūrybiškumo, gebėjimo ir noro dirbti su įvairiomis medžiagomis (pvz. mediena, metalais ir kt.).

4.
Apšvietėjas / Gaffer

Apšvietėjas yra kameros grupės narys, atsakingas už filmuojamos scenos apšvietimą: tinkamą šviesų išdėstymą, jų judėjimą filmavimo metu. Apšvietėjas taip pat rūpinasi reikalingomis elektros instaliacijomis aikštelėje. Šiai pozicijai svarbu laikytis saugumo protokolų, būti lanksčiam, greitai reaguoti į iškylančias problemas.

5.
Operatoriaus asistentas / First camera assistant

Operatoriaus asistentas yra kameros grupės narys, kuris padeda vyriausiajam filmo operatoriui, prižiūri ir parengia darbui kamerą. Mažoje filmavimo grupėje atlieka ir fokusuotojo pareigas. Šiai pozicijai reikalingas technikos (kamerų ir objektyvų) išmanymas, taip pat kūrybiškumas bei gera, greita orientacija kino aikštelėje.

6.
Režisieriaus asistentas 1AD / Assistant director

Viena kertinių vadovaujančių pozicijų, būtini geri vadovavimo ir planavimo įgūdžiai, atsakomybės jausmas, didelis pliusas dramaturgijos žinios, meninis skonis, montažo logikos supratimas. Galima ruošti industrijos viduje, imli praktikai.

6.
Continuity Person

One of the key leading positions. Crucial are good leadership and
planning skills, a strong sense of responsibility.

8.
Production Office Coordinator

The production office coordinator (P.O.C.) handles the production’s office duties and stays behind when a production goes on location. He or she coordinates the crew, makes sure
paperwork gets done and answers the phone.

9.
Grip
10.
Colour Timer
11.
Art Director (Production Designer)
12.
Property Master
13.
Costumer
14.
Make-up artists
15.
Concept / Storyboard artist
16.
Scenarijaus vadovas / Script supervisor
17.
Filmavimo aikštelės asistentas / Set assistant
18.
Filmo projekto finansininkas / Production accountant
19.
2AD/3AD režisierių asistentas / 2AD/3AD
20.
QTAKE operatorius / QTAKE operator
21.
Produkcijos vadovas/ Production manager
22.
Assistant sound director
Uždaryti

Prisijungti

Pamiršote slaptažodį?
Nesate nariu? Registruokis