Vestuvių

Labai rekomenduotina pasitikėti fotografo komanda, nes fotografas yra ne ką mažiau suinteresuotas sukurti kokybišką rezultatą, todėl dirbs tik su savo lygio profesionalais. Jeigu visgi jau turite savo mėgiamą vizažistą arba stilistą – būtinai praneškite apie tai fotografui.

Proceso eiga

Pasiruošimas ir užsakymo pateikimas:

  • užklausa dėl datos el. paštu arba užsakymo formos pildymas → komunikacija apie vestuves, paslaugos rinkinio pasirinkimas → sutartis, avansas → vestuvių plano aptarimas

Projekto eiga:

  • pasiruošimas → ceremonija → fotosesija → vakarinė dalis

Projekto pridavimas ir uždarymas:

  • retušavimas → pridavimas → sąskaita → apmokėjimas
1.
PASIRUOŠIMAS IR UŽSAKYMO PATEIKIMAS

Renkantis fotografą. Susisiekdami su jums patinkančiu fotografu iš karto pateikite svarbiausią informaciją apie savo šventę:

  • vestuvių data
  • ceremonijos ir vakarinės dalies vieta
  • planuojamas svečių kiekis
  • preliminari vestuvių vizija

Pradžioje neverta išsiplėsti, nes dar nežinote ar fotografas tądien laisvas bei ar pavyks susitarti dėl kainos.

Paslaugos rinkinio pasirinkimas. Jeigu jūsų vestuvių dieną fotografas laisvas, galite toliau tęsti bendravimą. Papasakokite apie savo lūkesčius, paprašykite fotografo kainyno arba kad jis savo nuožiūra parinktų, kuris paslaugos paketas jums būtų tinkamiausias. Jeigu jaučiate, kad kaina yra priimtina arba nesmarkiai viršija biudžetą, rekomenduojama susitikti gyvai ir susipažinti. Po gyvo bendravimo jūs arba apsisprendžiate, kad galite sau leisti viršyti biudžetą dėl tikrai puikaus fotografo, arba biolaukai nesutampa ir nusprendžiate paieškoti kito fotografo. Jeigu fotografą renkatės pagal rekomendacijas – būtinai peržiūrėkite jo vestuvių portfolio – žmonių skoniai gali radikaliai skirtis. Jeigu fotografus jums rekomenduoja vestuvių planuotojai, nepatingėkite pasižvalgyti alternatyvų ir patys.

Komunikacija. Maksimaliai detaliai pateikite savo viziją. Atsiųskite pavyzdžių, kas jums patinka, taip pat kas nepatinka, nupasakokite savo lūkesčius ir baimes – tai bus svarbi informacija gryninant sąmatą ir viziją, fotografuojant ir retušuojant nuotraukas.

Sutartis, avansas. Nors nekomercinėje fotografijoje sutartys nėra įprastos, tačiau vestuvėse ji būtina. Sutartis apsaugos abi puses įvykus konfliktui, nepateikiant nuotraukų arba neatsiskaitant už fotosesiją bei kitais klausimais. Fotografai ima avansą kuris siekia 20–40% užsakymo sumos. Likusi užsakymo suma dažniausiai mokama iki vestuvių imtinai. Yra fotografų, kurie sutinka likusią sumą gauti atiduodant retušuotas nuotraukas.

Preliminari sąmata. Vestuvių fotografijos kaina varijuoja nuo 500 eurų ir gali siekti 5000 eurų. Norintiems tiesiog turėti tvarkingas nuotraukas, kuriose būtų įamžinti svarbiausi momentai ir išlaikyta bendra estetika reikėtų skirti bent 1000 eur (8 val. fotografavimas). Norintiems turėti išskirtines ir dinamiškas nuotraukas su mados prieskoniu arba norintiems užtikrintos kokybės verta investuoti į labiau patyrusį ir turintį savo braižą fotografą, kurių kainos prasideda nuo 1500 eur (8 val. fotografavimas).

2.
VESTUVIŲ EIGA

Komanda. Daug šansų, jog profesionalus fotografas turės savo komandą arba pamėgtus specialistus, kuriuos mielai rekomenduos jums. Dažniausiai tai būna vizažo meistrai, videografai, vedėjai, kartais lokacijos ir t.t., tačiau fotografas neprivalo derinti visos komandos surinkimo ir užimtumo. Labai rekomenduotina pasitikėti fotografo komanda, nes fotografas yra ne ką mažiau suinteresuotas sukurti kokybišką rezultatą, todėl dirbs tik su savo lygio profesionalais. Jeigu visgi jau turite pilną vestuvių sąstatą – informuokite apie tai fotografą. Fotografai dažnai dirba kartu su asistentais arba kartais būna dviese. Antras fotografas neužtikrina dvigubai geresnių nuotraukų, bet palengvina darbą didesnėse vestuvėse.

Vestuvių plano aptarimas. Likus savaitei ar dviems iki vestuvių datos pasidalinkite su fotografu galutiniu vestuvių planu, vestuvių komandos kontaktais. Jeigu yra poreikis, galite susitikti ir peržiūrėti planą gyvai. Patyrę ir profesionalūs fotografai jaunųjų fotosesijai dažniausiai neskiria daugiau nei 2,5 val, nes jų meistriškumas leidžia padaryti pakankamai kokybiškų nuotraukų per trumpesnį laiką, tačiau būna išimčių dėl lokacijos, idėjos ar pan.

Pasiruošimas. Jeigu sutarėte įamžinti rytinį vestuvių pasiruošimą, pasirūpinkite, kad tai vyktų kuo šviesesniame ir erdvesniame kambaryje. Paruoškite vienoje vietoje įvairius atributus, papuošalus, kvepalus ir kt. Fotografas turbūt norės juos įamžinti ir netrukdys jūsų.
Ceremonija. 90% ceremonijos sklandumo priklauso nuo kunigo nuotaikos/ceremonmeisterio profesionalumo.
Fotosesija. Mėgaukitės procesu, visiškai pasitikėkite fotografu ir atsipalaiduokite. Būtent tai yra raktas į puikų rezultatą.
Vakarinė dalis. Reportažas, svarbūs momentai, ritualai, apie kuriuos turite būti iš anksto informavę fotografą. Dažniausiai fotografai vakarinę dalį patys susikoordinuoja su vestuvių vedėjais. Nerašyta taisyklė, jog jaunieji vaišina vakariene fotografus, videografus, vedėją, muzikantus ir t.t.

3.
PROJEKTO PRIDAVIMAS IR UŽDARYMAS

Retušavimas. Dauguma fotografų vasarą nufotografuoja didžiąją dalį savo metų vestuvių, retušuoti jų imasi ne iš karto ir retušavimo terminai priklausomai nuo fotografų užimtumo ir retušo įmantrumo gali užtrukti nuo mėnesio iki pusės metų.

Raw nuotraukų perdavimas. Fotografas neprivalo perduoti visų per fotosesiją padarytų neretušuotų nuotraukų ir beveik niekada to nedaro. Kai kurie fotografai už papildomą mokestį gali pasiūlyti tokią paslaugą, bet klientas turi rimtai apsvarstyti kokiu tikslu jam reikalingos visos neretušuotos nuotraukos.

Teisės į nuotraukų naudojimą. Nuotraukų panaudos taisyklės, terminai ir teritorija apibrėžiama sutartimi. Dėl to jūs aiškiai, prieš prasidedant projektui, turite įvardinti kur bus naudojamos nuotraukos.
Pasirašius sutartį ir gavus fotografo sutikimą, klientas gali skelbti darbus iš anksto suderintose soc. medijose, verslo puslapiuose ar kitur, kaip numatyta panaudos sutartyje. Fotografų dažnai prašoma suteikti neribotas turtines teises viešinti nuotraukas bet kur ir bet kaip, toks leidimas kartais būna įkainojamas papildomai. Kaip ir prašymas, jog retušuotos nuotraukos fotografo archyvuose būtų saugomos kurį laiką po fotosesijos, įprastai iki metų.

Klientas neturėtų savavališkai keisti ir perretušuoti nuotraukas savaip, o fotografas neturėtų prieš tai neinformavęs kliento viešinti nuotraukų savo tikslais. Jeigu tai yra konfidenciali fotosesija, aiškiai iškomunikuoti nuo kada bus galima viešinti nuotraukas savo portfolio.

Uždaryti

Prisijungti

Pamiršote slaptažodį?
Nesate nariu? Registruokis